



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Max Output Current | 100 mA |
| Number of Channels | 4 |
| Propagation Delay | 60 ns |
| Data Rate | 25 Mbps |
| Isolation Voltage | 2.5 kV |
| Schedule B | 8543709655 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
| Operating Supply Current | 68 mA |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$12.03862
Ext.Price$12.03862
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $12.03862 | $12.03862 |
| 10 | $9.59692 | $95.96920 |
| 25 | $9.20603 | $230.15075 |
| 50 | $8.83106 | $441.55300 |
| 100 | $8.47137 | $847.13700 |
| 300 | $8.12633 | $2437.89900 |
| 500 | $7.79527 | $3897.63500 |
